Обіцянки-цяцянки: чоловік обіцяє і не виконує. Як вийти з цього кола?
- Автор: Єлизавета
- 8 жовт. 2024 р.
- Читати 3 хв

Колаж створено на Pinterest
Ми всі були там — хтось обіцяє нам увесь світ, говорить про захоплюючі плани, зобов’язання чи зміни, але коли справа доходить до дій, нічого не відбувається. Ти застрягаєш у підвішеному стані, віддано чекаючи та сподіваючись, що його дії врешті збігатимуться з його словами. Проте час тягнеться і нічого не змінюється. Чому люди так поводяться?
Вони можуть боятися втратити стосунки або спричинити конфлікт, тому воліють казати те, що ти хочеш почути, навіть якщо не мають наміру це виконувати. Інша причина — невизначеність у власних намірах. Декому бракує сміливості зізнатися в цьому і припинити морочити голову партнеру. Іноді це робиться свідомо: людині вигідно обіцяти золоті гори заради досягнення власних цілей. Тому ти чуєш ту саму шарманку кожен раз.
Як працює така маніпуляція?
Обіцянка створює емоційну залежність, якою маніпулятор користується для досягнення своїх цілей. Обіцянки також створюють надію, яка змушує тебе залишатися в ситуації. Маніпулятор знає, що ти емоційно прив’язана, тому легко знову і знову переконує тебе "ще трохи почекати". Обіцяючи, але не виконуючи, маніпулятор продовжує тримати тебе "на гачку", змушуючи чекати та вірити, що обіцяне таки станеться.
Чому ми продовжуємо вірити?
Чим більше ми вкладаємо в стосунки, тим важче їх відпустити. Відпустити людину, яка постійно обіцяє зміни, — це як відмовитися від мрії. Страшно визнати, що все було марно. Що якщо все-таки стане краще? Що якщо ми просто не дочекалися свого щастя? Коли слова розходяться зі справами, наш внутрішній світ перетворюється на хаос. Ми відчуваємо дискомфорт, який наш мозок намагається будь-яким чином зменшити. І замість того, щоб визнати очевидне, — що нас тримають в омані, — ми починаємо будувати повітряні замки та переконувати себе, що це все окей.
Як вийти з цього кола?
01
Перший крок до звільнення від порожніх обіцянок — це переключення уваги з того, що люди говорять, на те, що вони насправді роблять. Слова легкі — дії вимагають зусиль. Послідовні дії — найкращий показник справжніх намірів. Якщо обіцянки звучать масштабно, а дії залишаються незначними (або взагалі відсутніми), настав час переоцінити ситуацію.
02
Вимкни режим рятувальниці — ти не зобов'язана рятувати всіх навколо себе. Ти не можеш змінити іншого, незалежно від того, наскільки ти йому вірна чи віддана. Постійно слухаючи жалібні історії про складнощі в його житті, ти ризикуєш забути про свої власні потреби та мрії. Підтримка важлива, але це не повинно стати твоїм основним призначенням у стосунках.
03
Перестань виправдовувати чужу бездіяльність. Ми, жінки, часто стаємо майстринями виправдань: “Він зайнятий”,“У нього складний період”, “У нього проблеми з роботою”, “Його колись травмували”. Але де в цьому ти? Проблеми інших людей — це їхні проблеми. Чим більше ти намагаєшся зрозуміти їх, тим менше слухаєш себе і дбаєш про власний добробут.
04
Поміркуй над власними страхами. Ти не метелик, приклеєний до лампочки. Чому ти продовжуєш обпікати свої крила чужими обіцянками? Боїшся темряви, яка настане після того, як відпустиш? Віриш, що не заслуговуєш кращого? Чому ти застрягла в цьому?
05
Візьми контроль над власним щастям. Один із найважливіших кроків у виході з цього циклу — повернення контролю над власним щастям. Перестань чекати, поки інші зроблять тебе щасливою або виконають обіцянки. Зосередься на своїх цілях, мріях і бажаннях. Коли ти ставиш свій добробут на перше місце, ти навряд терпітимеш поведінку, яка не відповідає твоїм очікуванням, бажанням та цілям.
---
Надія може бути потужним мотиватором, але легко стає пасткою. Ми чіпляємось за неї, ігноруючи сигнали, особливо коли вона вже засліплює нас від реальності. Пам'ятай: ти гідна щастя і поваги.
Kommentare